FacebookFeed

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ ΣΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΘΕΜΑΤΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ "ΑΛΥ-ΟΙ-ΚΟΛΟΓΙΑ"

Το ΚΠΕ Μεσολογγίου στο πλαίσιο προγραμματισμού των δράσεών του για το έτος 2016-2017 και της Πράξης «ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΚΠΕ) - ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ», με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης, θα υλοποιήσει το Σάββατο 20 Μαΐου 2017 στο Μεσολόγγι θεματικό σεμινάριο με τίτλο:

"Αλυ <Οι> κοδομώντας το κοινό μας μέλλον"

 

          

                                                            

Σας γνωστοποιούμε το Πρόγραμμα και τους Πίνακες Συμμετεχόντων Εκπ/κών στο Επιμορφωτικό Πρόγραμμα:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Σάββατο, 20 Μαΐου 2017

08:45 - 09:00 Εγγραφές (ΚΠΕ Μεσολογγίου)

09:00 Αναχώρηση για το πεδίο: Αλμυρόβαλτοι Δυτικής Λιμνοθάλασσας (περιοχή Λούρου)

09:45 - 11:15 ΒΙΩΜΑΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΕΔΙΟΥ

"Αλμυρόβαλτοι και σάλτσινα. Όταν η λιμνοθάλασσα χαράζει στη στεριά, χαρίζει αφθονία: βιοποικιλότητα, τοπογραφία, οικονομία, πολιτισμική ταυτότητα", Όλγα Γιαννακογεώργου-Φιλόλογος, ΜSc Περιβαλλοντική Εκπαίδευση / Υπεύθυνη ΚΠΕ Μεσολογγίου & Μαρία Κυριλή-Χημικός, Μsc Αειφορική Διαχείριση Προστατευόμενων Περιοχών / Αν. Υπεύθυνη ΚΠΕ Μεσολογγίου

11:45 Άφιξη στο πεδίο των Αλυκών Φοινικιάς

11:45 - 12:30"Ανάγνωση πεδίου με όρους εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία", Όλγα Γιαννακογεώργου - Μαρία Κυριλή

12:30 - 12:45 Επιστροφή στο ΚΠΕ - διάλειμμα

12:45 - 14:45 1ο ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ

«Από την ανθρωποκεντρική στην οικοκεντρική ηθική. Χτίζοντας μια

νέα ηθική σχέση με τη φύση», Σταύρος Καραγεωργάκης - Δρ. Ιστορίας

και Φιλοσοφίας των Επιστημών και της Τεχνολογίας, Εκπ/κός Δ.Ε.

14:45 - 16:45 2ο ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ

«Καλλιεργώντας την αλλαγή με τη μέθοδο του Roots & Shoots (ρίζες και

βλαστάρια)», Ευφροσύνη Δουβίτσα  - Βιολόγος, υπ. διδάκτωρ ΠΕ/ΕΑΑ

και επιμορφώτρια του Roots & Shoots Greece

16:45 - 17:00 Συζήτηση-Αξιολόγηση - Λήξη σεμιναρίου

 

ΠΙΝΑΚΑΣ 1. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ

Δ/ΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

1

ΜΑΛΛΙΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

 

15Ο Δ.Σ. ΑΘΗΝΩΝ

Α΄ΑΘΗΝΑΣ

2

ΣΙΦΩΝΑ ΧΡΥΣΑΥΓΗ

 

57Ο Δ.Σ. ΑΘΗΝΩΝ

Α΄ΑΘΗΝΑΣ

3

ΡΗΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2Ο Δ.Σ.ΔΙΑΒΑΤΩΝ

ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

4

ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

Δ.Σ.ΑΦΥΤΟΥ

ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

5

ΦΕΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

 

3Ο Δ.Σ.ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΠΡΕΒΕΖΑΣ

6

ΣΤΡΑΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΕΛΕΝΗ

Δ.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΧΩΡΙΟΥ

ΗΛΕΙΑΣ

7

ΓΑΛΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

Δ.Σ.ΑΝΔΡΙΤΣΑΙΝΑΣ

ΗΛΕΙΑΣ

8

ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑ

20Ο ΝΗΠ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΠΕΙΡΑΙΑ

9

ΠΑΠΑΤΣΟΥΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

 

6Ο ΝΗΠ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

10

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Δ.Σ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΔΩΡΙΔΑΣ

ΦΩΚΙΔΑΣ

11

ΦΕΡΦΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

 

Δ.Σ.ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΦΩΚΙΔΑΣ

12

ΝΤΙΛΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ

 

Δ.Σ.ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΦΩΚΙΔΑΣ

13

ΠΙΣΣΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 

2Ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ

ΤΡΙΚΑΛΩΝ

14

ΚΑΨΑΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

 

2Ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ

ΤΡΙΚΑΛΩΝ

15

ΤΣΟΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

 

26Ο Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

16

ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

 

1Ο Δ.Σ.ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

17

ΚΩΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

Δ.Σ.ΔΟΚΙΜΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

18

ΔΙΩΤΗ ΑΘΗΝΑ

 

10Ο Δ.Σ.ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

19

ΤΣΑΜΗ ΕΛΕΝΗ

 

ΝΗΠ.ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

20

ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

4Ο ΝΗΠ. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

21

ΚΑΡΛΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

1Ο ΝΗΠ. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

22

ΧΑΒΑΛΙΝΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ

4Ο ΝΗΠ. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

23

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ

 

ΝΗΠ.ΠΟΤΑΜΟΥΛΑΣ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

24

ΠΑΠΠΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

 

6Ο Δ.Σ.ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

25

ΚΑΤΣΙΩΠΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

 

3Ο Δ.Σ.ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

26

ΚΩΛΕΤΤΗ ΕΛΕΝΗ

 

3Ο Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

27

ΚΑΛΦΟΥΝΤΖΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ

 

1Ο ΝΗΠ.ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

28

ΝΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

 

6Ο Δ.Σ. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

29

ΖΑΧΑΡΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

 

6Ο Δ.Σ. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

30

ΜΠΑΛΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

 

Δ/ΝΣΗ Π.Ε.

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

31

ΚΟΥΤΡΗ ΣΩΤΗΡΙΑ

 

Δ.Σ. ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

32

ΞΗΡΟΚΩΣΤΑ ΑΡΙΣΤΕΑ

 

Δ.Σ.ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑΣ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

33

ΚΑΤΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ

 

16Ο Δ.Σ.ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

34

ΛΕΦΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ

 

16Ο Δ.Σ.ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

35

ΤΣΙΛΙΚΑ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΣΧ.ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

36

ΠΑΤΟΥΣΙΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

 

2Ο Δ.Σ.ΕΡΕΤΡΙΑΣ ΕΥΒΟΙΑΣ

ΕΥΒΟΙΑΣ

37

ΡΟΓΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

 

Δ.Σ.Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ

ΕΥΒΟΙΑΣ

38

ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΙΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΣΧ.ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

ΕΥΒΟΙΑΣ

39

ΣΙΜΙΤΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

 

7Ο Δ.Σ.ΚΙΛΚΙΣ

ΚΙΛΚΙΣ

40

ΑΡΑΒΙΔΟΥ ΜΑΡΘΑ

 

4Ο Δ.Σ.ΚΙΛΚΙΣ

ΚΙΛΚΙΣ

41

ΑΒΡΑΜΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

 

9ο ΝΗΠ. ΚΟΖΑΝΗΣ

ΚΟΖΑΝΗΣ

42

ΒΟΛΤΣΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

 

Δ.ΣΧ. ΜΑΣΤΡΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

43

ΧΑΒΙΑΡΙΔΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ

 

2ο Δ.ΣΧ. ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ

Γ΄ΑΘΗΝΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΠΙΝΑΚΑΣ 2. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ 

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

1

ΝΙΚΟΛΑΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

4Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ

ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

 

2

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

1Ο ΓΕΛ ΚΟΡΙΝΘΟΥ

ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

3

ΜΙΣΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

2Ο ΓΕΛ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΠΡΕΒΕΖΑΣ

4

ΜΠΑΡΛΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

5

ΑΡΧΑΝΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΟΥΡΙΑΣ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

6

ΚΑΡΥΜΠΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΟΥΡΙΑΣ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

7

ΔΟΥΛΑΒΕΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

 

ΓΕΛ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

8

ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΤΑΤΙΑΝΑ

1Ο ΓΕΛ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

9

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

3Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

10

ΣΑΜΑΡΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

3Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

11

ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΑ

3Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

12

ΠΑΤΙΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ

3Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

13

ΜΠΑΛΗ ΖΕΤΑ

3Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

14

ΜΕΙΜΑΡΗ ΜΑΡΙΑ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

15

ΑΝΤΖΟΥΛΑΤΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

16

ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΛΕΣΙΑΔΑΣ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

17

ΜΑΝΤΖΑΒΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ

 

2Ο ΓΕΛ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

18

ΚΑΖΑΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 

2Ο ΓΕΛ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

19

ΣΤΡΑΝΤΖΙΑΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ

Β΄ΑΘΗΝΑΣ

20

ΠΑΝΤΕΛΛΕΛΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

3Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΑΘΗΝΑ

Β΄ΑΘΗΝΑΣ

21

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΑ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΙ Λ.Τ. ΔΟΜΒΡΑΙΝΑΣ

ΒΟΙΩΤΙΑΣ

22

ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΙ Λ.Τ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΒΟΙΩΤΙΑΣ

23

ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

 

2Ο ΓΕΛ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΤΡΙΚΑΛΩΝ

24

ΤΑΣΙΚΑ ΜΑΡΙΑ

Γ/ΣΙΟ –Λ.Τ. ΜΑΓΟΥΛΑΣ

ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

25

ΠΙΝΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

 

2Ο ΕΠΑΛ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

26

ΚΑΡΦΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

27

ΚΑΤΣΙΑΟΥΝΗ ΣΟΦΙΑ

 

2Ο ΕΠΑΛ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

28

ΡΕΝΤΖΕΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

 

2Ο ΕΠΑΛ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ